Opinie z Polski

Kraków, 28 kwietnia 2015 r.

Pan Maciej Rusin opiekował się moją córeczką Marysią od pierwszych tygodni po urodzeniu do 11 miesiąca życia. Jest osobą z wieloletnim doświadczeniem rehabilitacyjnym, które zdobywał zarówno w kraju jak i za granicą. Posiada rozległą wiedzę teoretyczną nt. rehabilitacji dzieci, którą potrafi trafnie zastosować w praktyce.

Pan Maciej jest na bieżąco z nowoczesnymi metodami rehabilitacyjnymi - często przed zajęciami zastawałem Go studiującego najnowszą literaturę w zakresie medycyny i rehabilitacji dziecięcej. Na potrzeby rehabilitacji mojej coreczki, łącząc różne metody, przygotował optymalny zestaw ćwiczeń, dostosowany do potrzeb mojego dziecka. Dzięki jego zaangażowaniu córeczka mogła rozwijać swoje umiejętności ruchowe, traktując trudne niekeidy ćwiczenia jako dobrą zabawę.

Na podstawie niemal rocznej znajomości z Panem Maciejem Rusinem mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że jest osobą rzetelną, sumienną i w sposób kompleksowy i nowoczesny podchodzącą do rozoju ruchowego dziecka. Rekomenduję go jako bardzo dobrego rehabilitanta dziecięcego.

Piotr K.

 

Kraków, 03.05.2015

 

Mój syn Paweł ( lat 4,5) cierpi na całościowe zaburzenia rozwoju psychofizycznego z tzw. spektrum autyzmu, w związku z czym wymaga wielokierunkowego specjalistycznego wspomagania rozwoju. Od października 2014 roku dziecko jest pacjentem p. mgr Macieja Rusina, prowadzona rehabilitacja przynosi bardzo dobre efekty - u synka nastąpiła poprawa zarówno w sferze fizycznej jak i psychiczno-emecjonalnej - polepszyła się ogólna sprawność fizyczna dziecka w tym motoryka mała, wzrosła jego pewność siebie i wiara we własne możliwości a także chęć współpracy z drugą osobą, poprawiła się koncentracja, wydłużył się czas skupienia uwagi na danym zadaniu. Oprócz ewidentnej poprawy stanu ogólnego dziecka ważne jest dla mnie także jest to, że synek bardzo te zajęcia lubi i chętnie na nie chodzi, nie jest to dla niego uciążliwy obowiązek.

Reasumując szczerze polecam zajęcia rehabilitacyjne u p. mgr Rusina, zwłaszcza dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu

z poważaniem Barbara P.

 

Babice, 3 Maja 2015

 

Do Pana rehabilitanta Macieja Rusina trafiliśmy z polecenia Pani dr Neurolog, gdyż przy badaniu zdiagnozowano u dziecka kręcz karku oraz wzmożone napięcie mięśniowe.

Na rehabilitację uczęszczaliśmy raz w tygodniu, do tego dochodziły ćwiczenia w domu.

Po pierwszej wizycie byliśmy pod wrażeniem profesjonalnej, pełnej diagnozy i oceny stanu dziecka. Na każdym spotkaniu mogliśmy liczyć nie tylko na bieżące informacje o postępach Bartosza, ale także na odpowiedzi na wiele pytań dotyczących rozwoju dziecka i drobnych dolegliwości z którymi się mierzyliśmy.

Pan Maciej od pierwszego spotkania nawiązał bardzo dobry kontakt z dzieckiem, był pewny swoich działań, opanowany, spokojny i cierpliwy, mimo iż dziecko czasami odmawiało współpracy podczas ćwiczeń.

Wnikliwe podejście, ogromna wiedza i pasja wzbudziły nasz podziw. Przebieg rehabilitacji spełnił nasze oczekiwania. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni za włożony trud i zaangażowanie w pracę z naszym maluchem.

Naszym zdaniem Pan Maciej jest osobą zasługującą na zaufanie, godną polecenia

Dziękują rodzice Bartosza Izabella i Marek

 

Kraków 10 Maja 2015

Niniejszym listem pragnę udzielić referencji Panu mgr Maciejowi Rusinowi za profesjonalne prowadzenie rehabilitacji mojej córki Matyldy.

Z usług pana Macieja Rusina korzystałam w Specjalistycznym Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży MEDDIM, mieszczącyn sie na ul. Wielickiej 25 w Krakowie, przez ostatni kwartał roku 2014. Trafiłam tam w związku ze stwierdzeniem u córki podczas kontroli neurologicznej słabego aktu siadania.

Na pierwszej wizycie pan Rusin przeprowadził obszerny wywiad dotyczący ogólnego stanu zdrowia córki, porodu, sposobu żywienia, kalendarza szczepień. Zwrócił uwagę na nadmierne napięcie mięśni nóg i zauważył, że podkurcza palce stóp. Podczas każdych kolejnych zajęć rehabilitacyjnych pan mgr Maciej Rusin dokładnie przedstawiał zalecane dla córki ćwiczenia, następnie rozpisując je na papierze i wyczerpująco wyjaśniał ich cel.

Pan mgr Maciej Rusin zaimponował mi nie tylko rzetelną wiedzą w zakresie rozwoju dzieci i ich rehabilitacji, ale także imponująco indywidualnym podejściem do córki i wielkim zaangażowaniem we wspieraniu jej rozwoju, na którego szybkie skorygowanie pozwolił indywidualnie przygotowany program ćwiczeń. Pod opieką mgr Rusina Matylda kolejno uczyła się siadać, raczkować i chodzić.

Polecam pana mgr Macieja Rusina jako świetnego fachowca iżyczliwego człowieka, w pełni oddanego swojej pracy. Liczę na jego dalszą pomoc w monitorowaniu rozwoju Matyldy w przyszłości.

Adrianna D.

 

20. Maja 2015 Kraków

Pan Maciej jest bardzo sympatyczny i wrażliwy na problemy pacjenta. Pomógł naszej córeczce, która urodziła się jako wcześniak z problemami neurologicznymi a dokładnie z motoryką ruchową. Polecił odpowiednie ćwiczenia i dokładnie wyjaśnił sposób w jaki je wykonywać. Po kilku zaiegach nastąpiła ogromna poprawa- w tym momencie córka ma 11 miesięcy i super sobie radzi. Jestem bardzo zadowolona z efektów terapii. Szczerze polecam Pana Macieja. Jest to bardzo kompetentny i konkretny fizjoterapeuta. Doskonały fachowiec z ogromnym doświadczeniem. Bardzo serdeczny i życzliwy. Widać, że praca z dziećmi sprawia mu przyjemność. Polecam

Paulina K

 

 

21 Maja 2015 Kraków

W drugim miesiącu życia naszej córki Uli lekarz pediatra zaczęła podejrzewać u nie wzmożone napięcie mięśniowe.. W związku z tym trafiliśmy do Pana mgr Macieja Rusina. Po pierwszej wizycie byliśmy pod ogromnym wrażeniem podejścia Pana Macieja do Uli i jego ogromnego doświadczenia- od razu było widać, że ćwiczenie z dzieckiem i doprowadzenie jego stanu to jego misja. Diagnozę postawił szybko i rozwiał naszą bojaźń o to , czy kłopoty z mięśniami Uli to problem neurologiczny - neurologicznie faktycznie z Ulą wszystko było w porządku. Ćwiczenia sprawiły, że szybko zauważyliśmy poprawę stanu napięcia mięśni Uli. A dzięki bardzo dobremu poinstruowaniu nas jak wykonać ćwiczenia mogliśmy ćwiczyć z Ulą w domu. Bardzo polecam Pana mgr Macieja jako rehabilitanta bo to człowiek spokojny i cierpliwy, ale przede wszystkim z sercem.

Dziękujemy !

Rodzice Uli- Iwona i Michał

 

06.06. 2015 Kraków

W sierpniu 2014 roku urodziłam córeczkę Marysię, która niestety od początku miała problemy ze zdrowiem. Po wizytach u kilku specjalistów w tym fizjoterapeutów, w kwietniu  2015 r trafiłam do pana mgr Macieja Rusina. Kiedy Marysia trafiła na rehabilitację była wyraźnie osłabiona, rozwijała się znacznie wolniej od rówieśników, miała wzmożone napięcie mięśniowe, przykurcze rączek i problemy z utrzymaniem głowy w pionie.

Odwiedzamy gabinet pana mgr Rusina regularnie 2 razy w tygodniu. Pan Maciej zaskarbił sobie naszą sympatię i uznanie niesamowitym, troskliwym podejściem do dzieci, empatią, spokojem, opanowaniem i ogromnym zaangażowaniem w pracę z małymi pacjentami.

Od czasu kiedy zaczęliśmy uczęszczać na rehabilitację, Marysia poczyniła ogromne postępy, wzmożone napięcie mięśniowe i przykurcze ustępują, córka po wielu miesiącach trudów chwyta bez problemu zabawki i bawi się nimi, nie ma już kłopotów z utrzymaniem głowy, zaczyna samodzielnie podnosić się i siadać.

Dzięki pomocy pana mgr Rusina stopniowo ale sukcesywnie dogania swoich rówieśników, stała się silniejsza, bardziej energiczna. Bardzo się cieszę,że trafiłam do gabinetu mgr Rusina. Nie każdy rehabilitant potrafi złapać tak doskonały kontakt z dzieckiem, które jest na pewno znacznie bardziej wymagającym pacjentem niż osoba dorosła.

Pan Maciej potrafi zachęcić i zmobilizować dziecko do ćwiczeń, nie irytuje się płaczem małego pacjenta i jego próbami sprzeciwu. Nie zniechęca się, wręcz przeciwnie, potrafi znaleźć sposób, aby dziecko podjęło z nim współpracę. Każdego dnia zauważam jak ogrom pracy pana mgr wpływa na rozwój i polepszenie stanu zdrowia mojego dziecka. Wiedza, profesjonalizm a przede wszystkim wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi oraz indywidualne podejście do problemów zdrowotnych każdego pacjenta sprawiają, że rehabilitacja daje znakomite efekty.

Życzę wszystkim rodzicom dzieci wymagających rehabilitacji, aby mieli możliwość uczęszczać na zajęcia prowadzone przez pana mgr Rusina. Otrzymają tam profesjonalną pomoc, wiele cennych rad i wskazówek a przede wszystkim szansę na poprawę stanu zdrowia swoich pociech.

Anna W.

 

Kraków 15.07 2015

Bardzo cenię Pana Maćka za dostosowanie metod rehablilitacji do potrzeb i nastroju dziecka, ale równiż za umiejętność skutecznego motywowania malucha do wysiłku. Jego holistyczne podejście do pacjenta umożliwia jednoczesne oddziaływanie terapeutyczne na wielu płaszczyznach. Pan Maciek ściśle współpracuje z nami, rodzicami starając się jak najlepiej poznać dziecko, udziela wyczerpujących odpowiedzi na pytania, instruuje ale też wspólnie z neurologopedą naszego synka omawiał jego rozwój. Jerzyk bardzo lubi swojego wujka Maćka i pomimo, że często płacze przy trudnych ćwiczeniach, zawsze bardzo się cieszy ze spotkania.

Całym sercem polecam rehabilitację prowadzoną przez Pana  mgr Macieja Rusina