Nasze doświadczenie

Na podstawie własnego programu Ready Set Go! / Do Szkoły Gotowi Start! Oraz 40-sto letniego doswiadczenia w pracy zawodowej  Maciej Rusin prowadzi obserwację oraz wieloaspektową terapię, niemowląt i dzieci w wieku od 0 do 18 roku życia. Zakres  pracy obejmuje także testy i badania nad rozwojem psychomotorycznym pacjenta.

1980 – 1987  Założenie pierwszej w Polsce prywatnej kliniki rehabilitacji dziecięcej przez mgr Ewę Rusin i mgr Macieja Rusina w Nowym Saczu.  Scisła współpraca z Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Krakowie w Prokocimiu. Współpraca z dr Andrzejem Mazurkiem, prof Adamem Pąchalskim, dr Janem Mirkiewiczem.

1987-2013 - Utworzenie specjalistycznego programu rehabilitacji dla dzieci "Ready Set Go!" przez mgr Macieja Rusina i mgr Ewę Rusin- Adelaide, Południowa Australia

 Autorzy programu  zdobywają wiedzę i doświadczenie oraz doskonalą autorski program dla dzieci,  w oparciu o wielokulturowe spoleczeństwo Australii, oraz długoletnią pracę m.in. z dziećmi pochodzenia aborygeńskiego oraz wielokulturowgo  w wiodących ośrodkach rehabilitacji i edukacji dzieci  w Australii– jak Regency Park - Adelaide, Spastic Centre of South Australia, James A. Nelson  of South Australia, Southport Special Centre i Mudgeeraba Special Centre of Queensland.

 

2014 – nadal - wdrożenie programu "Ready, Set... Go! "/" Do Szkoły Gotowi Start!" przez mgr Macieja Rusina w Krakowie i okolicach

Program "Do Szkoły Gotowi Start!" holistycznie wspiera prawidłowy rozwój dziecka poprzez specjalnie dobrane zestawy ćwiczeń rehabilitacyjnych i zabaw psychoruchowych z zakresu dużej i małej motoryki, oraz ćwiczeń logopedycznych.

Do programu dołączyła  mgr Małgorzata Mika, logopeda i pedagog. Oferuje pomoc pedagogiczna na etapie przedszkolnym i wczesnoszkolnym, diagnozę i terapię wad wymowy, kształtowanie umiejętności komunikacyjnych i wsparcie rodziców w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i dydaktycznych.

Jeżeli istnieją jakiekolwiek wątpliwośći co do prawidłowego rozwoju ruchowego, emocjonalnego, społecznego  dziecka – prosimy o kontakt – a my z wielką serdecznością odpowiemy na Państwa pytania.